2021 Kamu bankaları, mesai saatlerini yeniden düzenledi

Yazar Yorum Yap 99 views

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank tarafından yapılan açıklamaya göre kamu bankaları mesai saatlerini yeniden düzenledi.

Kamu bankaları, kontrollü normalleşme kapsamında mesai saatlerini yarından itibaren yeniden düzenledi.

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’tan yapılan açıklamaya göre, kontrollü normalleşme çerçevesinde yarından itibaren şubelere müşteri kabul saatleri 09.00-12.30 ve 13.30-17.00 olarak güncellendi.

Kamu bankaları, salgın sebebiyle 09.00-12.30 ve 13.30-16.00 saatleri arasında müşteri kabul ediyordu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Başbakanı Ersan Saner ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Adada siyasi eşitlik sağlanana kadar hak ve adalet sürecini yürüteceğiz. Bir kez daha Sayın Saner’le birlikte tüm dünyaya ilan ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Kıbrıs meselesinin neredeyse kangren haline gelmesinin müsebbibi olan AB, Cenevre’de müzakere masasında yer almayı bekliyor. AB’nin bu sürece katacağı, masada taraf olarak katacağı fazla bir şey olduğunu görmüyoruz. KKTC tarafıyla bu konuda hem fikiriz” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner ve beraberindeki heyetle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüştü. Görüşmenin ardından imza töreni ve ortak basın açıklaması düzenlendi. Oktay, geçtiğimiz haftalarda ilgili bakanlar, bakan yardımcıları ve kurum başkanlarının bulunduğu geniş bir heyetle KKTC’ye çalışma ziyareti gerçekleştirdiklerini anımsattı.

Bugün imzaladıkları, İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’nın hem bu ziyaretin hem de bugüne kadar KKTC ile yürüttükleri yakın temasların önemli bir çıktısı olduğunu belirten Oktay, “İmza attığımız bu anlaşmada temel hedefimiz; yatırımlardır. Amacımız KKTC’de çarpan etkisi yüksek alanları güçlendirerek kendi kendine yeten bir KKTC ekonomisinin oluşmasına katkı vermektir. Bu anlaşma ile KKTC’ye bu yıl 2,5 milyar Türk lirası yeni kaynak ayırıyoruz. Geçen yıldan devreden tutarla birlikte toplam 3 milyar 250 milyon liralık bir destek öngörüyoruz. Anlaşmanın temeli, yatırımlardır, ekonominin çarklarının dönmesidir ama her şeyden önce dayanışmadır, samimiyettir ve kardeşliktir. 2021 Türkiye-KKTC İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması yatırım odaklı yapısıyla özellikle ulaşım, haberleşme, ticaret, sanayi, gençlik ve spor ile yerel yönetimler alanında mevcut altyapıyı güçlendirecek eylemlerden oluşmaktadır” dedi.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba