Bitcoin Microsoft ve Visa’dan sonra Paypal’dan destek buldu…

Yazar Yorum Yap 279 views

Bitcoin, Salı günü Microsoft ve Visa’dan gelen haberlerle 58 bin dolar seviyesini aştıktan sonra, bugün Paypal’ın kripto paralar ile prosedür yapma sistemini 30 Mart’ta kullanıma açacağını duyurmasıyla 59 bin doların üzerini gördü
Visa ve Microsoft’tan gelen haberlerden sonra Paypal’ın kullanıcılarının Bitcoin ile ödeme yapabilmesini sağlayacak sistemi 30 Mart’ta kullanıma açacağını duyurmasıyla, Bitcoin yükselişine devam ederek 59 bin doların üzerini gördü.

Paypal, daha önce duyurduğu kripto paralar ile prosedür yapma sistemini ABD’deki kullanıcılar için 30 Mart’tan itibaren kullanıma açacağını duyurdu. Böylece kullancılar kripto para varlıklarını ödeme alırken fiat para cinsinden alabilecekler.

Microsoft, cumartesi günü merkeziyetsiz kimlik platformu ION’un Bitcoin blokzincir sistemi üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu. Böylece, ION’un merkeziyetsiz kimlik belirleyicisi online kimlikleri eşleştirmek için Bitcoin’in blokzincirini kullanacak.

Visa ise ödeme ağı sistemindeki hesap kapatma prosedürlerinde sabit bir kripto para olan USD Coin’i (USDC) kullanacağını açıklamıştı. Crypto.com ile ortak bir pilot uygulama başlattıklarını duyuran Visa, ortaklarına gelecek yıl daha çok seçenek sunmayı umduklarını belirtmişti.

Bitcoin, Visa ve Microsoft’tan gelen haberlerle dün 58 bin doların üzerini gördükten sonra 57 bin dolara doğru geri çekilmişti. Bugün gelen Paypal haberiyle 59 bin dolar sınırını aşan Bitcoin, 20 Mart’tan sonraki en yüksek seviyede bulunuyor.

Kripto para piyasaları gün içerisinde genel olarak yükselirken Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi gün içerisinde neredeyse yüzde 2 artış kaydetti.

Ethereum bugün yüzde 1,5’ten çok yükselişle 1.836 dolar civarında prosedür görürken, Litecoin yüzde 1’den çok yükselişle 196 dolar seviyesinde bulunuyor.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba SeCReT SeCReT