Cardano (ADA) Nedir? Nereden Alınır?

Yazar Yorum Yap 121 views

Cardano (ADA) sahibi olmanın tek bir yolu vardır: platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak.

Cardano (ADA) alım satımı Kripto.Gen.Tr gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilir. Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Cardano (ADA) alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Cardano (ADA) adresine sahip olunması gerekiyor. Bitlo.com adresinden Cardano (ADA) almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

 1. https://www.kripto.gen.tr adresine giriniz.
  • Adres çubuğunda yeşil renkli SSL sertifikasının bulunduğundan emin olun.
 2. Eğer daha önce doldurmadıysanız “Hesap’ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri tamamlayınız, eğer daha önce bu işlemi gerçekleştirdiyseniz bu adımı atlayınız.
 3. Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa “Para Yatırma/çekme’ bölümüne tıklayın. Bulunuyorsa bu adımı atlayabilirsiniz.
  • TRY Yatırma bölümünden yatırmak istediğiniz miktarı yazın ve “Bildirim Gönder’ butonuna tıklayarak onay kutucuklarını doldurun. Devam butonuna tıklayınız.
   Karşınıza çıkan para yatırma kodu bölümünde yer alan işlem açıklaması kodunu not ediniz.
  • Adınıza kayıtlı, bireysel ve vadesiz TRY hesapları üzerinden transferinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
  • Alıcı/ünvan kısmına Bitlo Teknoloji A.Ş. yazılmalıdır. Farklı, hatalı ya da eksik alıcı adı yazılarak gönderilen transferler banka tarafından reddedilir ve geri gönderim işlem ücreti tahsil edilerek banka tarafından gönderici hesabına iade edilir.
  • Yapacağınız havale işleminin açıklama kısmına her bir transfer işlemi için ayrı ayrı üretilen, bildirim ekranının işlem açıklaması kısmında görülen kodun doğru yazılması gerekmedir. EFT/Havale açıklama kısmında kod bulunmayan, kullanılmış ya da geçersiz açıklama kodu bulunan transferler gönderici hesaplarına iade edilmektedir.
  • Her yeni Türk Lirası yatırma bildiriminizde para yatırmanız için size gösterilen alıcı banka bilgilerini kontrol ediniz ve yalnızca TRY yatırma bildirim formunda belirtilen banka ve IBAN numarasına gönderim yapınız.
 4. “Kolay Alış/ Satış’ sekmesine geçiniz.
 5. Kaç TRY tutarında Cardano (ADA) almak istediğinizi yazarak ” Cardano (ADA) Al” butonuna tıklayınız.
 6. İşlem talebiniz alınmıştır.

Cardano (ADA) Nasıl Kullanılır?

Cardano (ADA) satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz.

Cardano (ADA) transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Cardano (ADA) bakiyenizin birden fazla kez harcanmasının önüne geçilmiş olur.

Cardano (ADA) Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto paraları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilir. Aynı şekilde Cardano (ADA) bakiyeniz de borsa üzerinden satılarak karşılık gerçek para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilir.

« Önceki konu

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba