Elon Musk kripto para için bu kez kurtarıcı olmadı

Yazar Yorum Yap 206 views

Bitcoin düşüşünü sürdürdü. Kripto paralar içinde en büyük coin olan Bitcoin, ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Jerome Powell’ın ve Norveç Merkez Bankası Norges Bank Başkanı Oystein Olsen’ın söylemleriyle baskı altına girdi. Bitcoin gelen sert satışlarla 51.500 dolar bandına kadar geri çekildi. Yaptığı kripto para çıkışlarıyla bilinen TESLA CEO’su milyarder Elon Musk‘ın Bitcoin’i 2021 sonu itibarıyla ödeme aracı olarak kabul edeceklerini duyurması bile, zayıf seyri kıramadı.

Bitcoin, ABD Merkez Bankası Başkanı (Fed) Jerome Powell’ın ve Norveç Merkez Bankası Norges Bank Başkanı Oystein Olsen’ın açıklamaları sonrası baskı altına girdi. Açıklamalar sonrası 53.500 dolar bandına kadar çekilen Bitcoin, tepki alımlarıyla 57 bin dolara kadar yükselse de burada tutunamadı ve 51.500 dolara kadar gevşedi.

OLSEN: BİTCOİN’E YÖNELMEYİN

Dünyada en az nakit para kullanan ülke Norveç’in Merkez Bankası Norges Bank Başkanı Oystein Olsen, insanların alternatif olarak Bitcoin’e yönelmemesini ifade etti.

BİTCOİN SERT DÜŞTÜ

İkilinin bu çıkışı sonrası Bitcoin fiyatları baskı altına girdi. Bitcoin ilk başta 7’den fazla değer kaybederek 58 bin dolar bandından 53.500 dolara kadar geriledi. Bitcoin böylelikle son 1 ayın en sert düşüşünü yaşamış oldu. Gelen tepki alımlarıyla 57 bin dolar bandına kadar yükselen Bitcoin, yönünü tekrar aşağı çevirdi ve 51.500 dolar seviyesine kadar geriledi.

ELON MUSK BİTCOİN İÇİN SAHNEYE ÇIKTI

Kripto paralara olan ilgisiyle bilinen TESLA CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, “Artık Bitcoin ile Tesla alabilirsiniz. Tesla yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve Bitcoin’leri doğrudan çalıştırıyor. Tesla’ya ödenen Bitcoin, para birimine dönüştürülmeksizin Bitcoin olarak saklanacak. Bitcoin ile ödeme özelliği, ABD dışında bu yılın sonlarında kullanılabilecek” diye konuştu.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba SeCReT SeCReT