Galaxy Digital Ethereum Fonu için 32 Milyon Dolar $ Topladı!

Yazar Yorum Yap 213 views

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelen verilere göre, Galaxy Digital tarafından başlatılan iki Ethereum fonu, 32.1 milyon $’lık yatırım aldı.

Galaxy Digital, ünlü Bitcoin yatırımcısı Mike Novogratz tarafından yönetilen bir kripto para varlık yönetimi firmasıdır. Galaxy Digital, 2019’da bireysel ve kurumsal yatırımcılar için benzer Bitcoin fonları da oluşturmuştu.

Delaware menşeli Galaxy Institutional Ethereum Fund, üç yatırımcıdan 22.031.077 $’lık yatırım alırken, Cayman Adaları’na dahil edilen fonun bir başka versiyonu iki yatırımcıdan 10.100.000 $’lık yatırım elde etti.

Bildiğiniz gibi bu fonların amacı, işletmelerin herhangi bir şekilde Ethereum satın almadan Ethereum’a yatırım yapmalarına olanak sağlamaktır. Yatırımcılar fiyatların düşüme riski ile karşı karşıya kalmasına rağmen, Galaxy Digital özel anahtarları yönetme ve güvende tutma konusunda müşterilerine garanti veriyor.

Galaxy Digital’in söylediğine göre, bu garanti %1’lik bir komisyon ücreti ile sağlanıyor.

Grayscale Bitcoin Trust ve Grayscale Ethereum Trust‘ı oluşturan Grayscale Investment, benzer bir ürün modeli ile hatırı sayılır bir başarı elde etti. Elde ettiğimiz verilere göre Grayscale Investment, şu anda dolaşımdaki Bitcoinlerin %3’ünden ve Ethereum’un %2.7’sinden fazlasına sahip.

Galaxy’nin bu fonları başlatmasının en büyük sebebi, insanların bir bankaya bağlı olmadan varlıklar satın almasına ve takas etmesine izin veren merkezi olmayan finans protokollerinden (DeFi) yararlanmaktı.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Şu anda 1540 $ civarında olan Ethereum’un fiyatı, yılbaşından bu yana %63’ün üzerinde artış gösterdi.

Ocak ayının sonunda açıklanan fon, ilk satışını 19 Şubat tarihinde gerçekleştirdi. ABD merkezli fonun minimum yatırım miktarı 250.000 $’ken, Cayman merkezli fona giriş için minimum 100.000 $ gerekiyor.

Akredite yatırımcılar için ayrı bir yatırım aracı olan Galaxy Ethereum Fund, yatırımcıların girebilmesi için nispeten düşük bir fiyata sahip. Galaxy, ilgilenen yatırımcılardan fona girebilmeleri için en az 25.000 $ talep ediyor.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba