Tesla’dan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin Yatırımı…

Yazar Yorum Yap 130 views

Elektrikli araç üreticisi Tesla, toplam 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını belirtti.
Elektrikli araç üreticisi Tesla’nın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (Securities and Exchange Commission-SEC) yaptığı açıklamaya göre, şirket bir sonraki aşamada, araç satışlarında da Bitcoin kabul etmeye başlayacak.

Açıklama, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin, Ether, Ripple’ın XRP’si başta olmak suretiyle çoğu tanınmış kripto para biriminde, yüksek dşayet artışıyla yansıyan sosyal medya kampanyasının sonrasında geldi.

Bu operasyonun açıklanmasının sonrasında kripto para piyasalarının en yüksek hacimli Bitcoin, 43,965.49 dolar ile yeni rekor düzeye kadar tırmandı.

Musk ay başında yaptığı açıklamada, “iyi bir şey” diye nitelendirdiği, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin’in, “ana akımın dikkatini çekmeye” hazır olduğunu ifade etti.

Biyografi kısmına “Bitcoin” yazmıştı

Musk, geçen günlerde Twitter profilindeki biyografi kısmına sadece “Bitcoin” yazmış, bunun üzerine Bitcoin’e ilgi hızla yükselmişti.

Musk, ses temelli bir sosyal ağ olan Clubhouse platformundaki konuşmasında, “Bitcoin’in geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde olduğuna inanıyorum” dedi ve diğer kripto para birimlerine dair güçlü bir fikir sahibi olmadığını vurguladı.

Musk, geçmişte bazı arkadaşlarının kendisini Bitcoin almaya ikna ettiğini yalnız “partiye” geç kaldığını ifade etti.

Musk ilaveten son zamanlarda yüzde 40 kaynaklında yükselen kripto para birimi Dogecoin’deki gelişmeleri yorumladı ve bu gelişmeleri “açıkça kripto para birimleriyle dalga geçmek için bir şaka olarak yapıldı” diye nitelendirdi.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba SeCReT SeCReT