Zekasını kullandı! Kripto para ile Dijital evin yeni sahibi oldu…

Yazar Yorum Yap 222 views

Gelen son dakika haberine göre; NFT tüm dünyada hızla yayılıyor. Son dönemde milyon dolarlık satışlar ile gündeme gelen NFT furyasında bir ilk yaşandı. İşte tüm detaylar.

NFT’ler son dönemde manşetlere çıkarak dijital sanatın, çizimlerin ve müzik gibi diğer fikirlerin çevrimiçi olarak satılmasına olanak tanıyor. Son olarak da dünyanın ilk dijital evi satışa çıktı.

Dünyanın ilk dijital NFT evi olan Mars House, kısa süre önce 515 bin dolara satıldı. Dijital evin yeni sahibi, sanal mülk için dijital sanatçı Krista Kim’e 288 Ethereum ( yaklaşık 515 bin dolarkripto para ödedi.

Evin yeni sahibi Krista Kim’den 515 bin dolar karşılığında kendi adına “Metaverse” platformuna yüklenmek üzere 3 boyutlu dosyalar alacak. Krista Kim, sanal arazilerin satın alındığı, ticaretinin yapıldığı ve dijital evlerin, işyerlerinin inşa edildiği Metaverse’nin dünyamızın sanal bir uzantısı olduğunu söyledi.

6FİKİRLER GERÇEĞE DÖNÜYOR

“FİKİRLER GERÇEĞE DÖNÜYOR” 

Kim, evi tasarlarken salgın sırasındaki karantinadan esinlendiğini söyledi. Kendisini “Techism sanatçısı” olarak tanımlayan Kim, CNN’e, “Mars House, yeni nesil NFT’leri temsil ediyor. AR (artırılmış gerçeklik) arayüzlü bir geleceğe girerken gelecek şeylerin bir işareti” dedi.

Krista Kim, “Sanat, NFT’ler, kripto para birimleri. Dijital varlıklarla nasıl yaşayacağımıza dair bu kapsamlı değişiklikler ve fikirler gerçeğe dönüşüyor. Bütün bunlar küresel bir paradigma değişimi oluşturacak” ifadelerini kullandı.

8

Geçtiğimiz yıl Covid-19 sebebiyle evlerinde çok fazla vakit geçiren kişilerin çevrelerinde değişiklikler istedikleri belirtilirken Kim, “Ayrıca, Covid-19 nedeniyle hapsedildikten sonra, ruh sağlığı herkes için birincil endişe haline geldiğinden, iç ortamlarımızın bizi nasıl iyileştirebileceği konusunda daha yenilikçi fikirlere ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde NFT furyasına Türkiye’den de bir isim katılmıştı. Tarık Tolunay isimli dijital sanatçı, Galata Köprüsü ve Karaköy’e ev sahipliği yapan “Fractal İstanbul – Pandemi” isimli eserini Blockchain ile imzalayarak satışa çıkardı. 20 Ethereum’a alıcı bulan Blockchain ile imzalan eserin tek orijinal hali, yaklaşık 36 bin dolara satılmış oldu Tolunay’ın eseri non-fungible token ile Türkiye’den ilk yapılan ilk satış olarak kayıtlara geçti.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba SeCReT SeCReT